Články o sběratelských modelech obrázky

Časopis Vojenská letadla

Po recenzi modelů tanků si neodpustím něco napsat k letadlům, které nyní vycházejí s časopisem Vojenská letadla od nakladatelství Amercom. Naši zákazníci se na nás s podobnými dotazy obracejí, tak naše poznatky shrnu do krátkého článkuZatím nemám moc s čím srovnávat – mám pouze jeden model trojplošníku Fokker, takže spíše ve zkratce k obecným věcem.

Kvalita zpracování:
Kvalita odpovídá ceně – za relativně malou cenu dostanete kovový model letounu se stojánkem. Kvalitu bych srovnal s předchozí edicí tanky – neurazí, ale nehodí se moc pro sběratele – jsou to spíše hračky.

Balení:
Letoun obdržíte v plastovém blistru, odkud ho vyjmete a blistr již není možné použít jako krabičku, protože ho zřejmě poníčíte

Měřítko:
Je dle mého jedním z kamenů úrazu. Dle popisu budou prvoválečná a druhoválečná letadla v měřítku 1:72 a všechny ostatní /novější/ budou v měřítku 1:100.
Pokud pominu, že např. první trojplošník Fokker je opravdu prcek /firma Corgi ho vyrábí v měřítku 1:48/, tak měřítko 1:100 je něco, co moc dobře nechápu – není téměř s ničím kompatibilní a letouny budou dost malé.

Cena:
je největší klad těchto modelů – standardní cena bude cca 130 korun.

Koupit či nekoupit:
Podobně jako v článku o edici tanky musím zopakovat – velmi záleží na tom co po modelu chcete. Pokud chcete mít zaplněnou poličku 48 modely letadel a nezáleží Vám na kvalitě, můžete pomalu začít sbírat :)
My se spíše kloníme k názoru, že kvalita by měla převážit kvantitu a než bezhlavě nakupovat celou edici modelů letadel si raději vyberte o co máte skutečně zájem.

Budete je prodávat?
V současné době o tom neuvažujeme. varováním nám byl prodej modelů tanků z edice Časopisu Tanky – neúměrné množství kazových výrobků a následných reklamací od našich zákazníků nás již trochu poučilo :(
Pokud se tak nějaké letouny z této edice objeví v naší nabídce, bude se jednat výhradně o unikátní modely letounů, které nikdo jiný nevyrábí.
Rádi Vám ovšem nabídneme vhodné alternativy, které jsou o něco dražší, ovšem kvalitou zpracování Vám jistě udělají větší radost.

Chci se podívat na modely letadel, které nejsou z časopisu Vojenská letadla

Žádné komentáře na “Časopis Vojenská letadla”

Napsat komentář