Články o sběratelských modelech obrázky

Výrobní řady letadel Corgi

Proč jsou některé letouny společnosti Corgi tak drahé a některé naopak podstatně levnější – přitom na první pohled všechno stejné – měřítko, materiál, typ letadla…
Na tuto otázku se nás ptá mnoho našich zákazníků.
Většinou je zakopaný pes ve výrobních řadách společnosti Corgi.

Výrobce má v tuto chvíli dvě – The Aviation Archive a Corgi Toys.
Jak už název napovídá Aviation Archive bude ta dražší varianta, Corgi Toys je skutečně spíše hračka.

V čem se liší:
Aviation Archive je špička v kovových modelech – vynikají skvělou kvalitou zpracování. K modelu vždy dostanete stojánek a máte možnost si postavit dvě varianty – „letící“ a na podvozku. Zároveň k tomu většinou dostanete dvě varianty podvozku.
Je skoro možné říci, že kvalita modelu se pozná podle podvozkové skupiny.
Modely této řady jsou vždy v limitovaných edicích / již od 1000 vyrobených kusů/, velmi často vycházejí z reálných letounů leteckých es /např. Hans Rudel, Walter Novotny…/. Dostanete také certifikát s pořadovým číslem a informacemi k tomuto konkrétnímu letounu.
Corgi Toys naproti tomu obsahuje hotový letoun, který je stabilně usazen na stojánku. Není možná žádná variace a letoun neobsahuje podvozek /je „zatažený“/. O ceritifkátu, ani ničem podobném nemůže být samozřejmě řeč.

Je zjevné, že dražší modely jsou pro zapálené sběratele a mohu říct, že je skutečně o co stát. Modely platí za velmi exkluzivní a výrazně je to odlišuje od konkurence.

A nevýhody?
S největší pravděpodobností jsou pouze pro nás jakožto prodejce – neustále focení a psaní popisků nových limitovaných edicí a modelů je poněkud časově náročné :-))

Externí odkazy:
Prodejce modelů Corgi v ČR
Výrobce modelů Corgi

Žádné komentáře na “Výrobní řady letadel Corgi”

Napsat komentář