Články o sběratelských modelech obrázky

Novinka na trhu – modely tanku PanzerStahl

Tak se nám na poli kovových vojenských modelů objevila jedna nová firma. Jedná se o společnost PanzerStahl, která prodává sérii tanků v měřítku 1:72.  Vyplatí se koupit?
Společnost PanzerStahl se specializuje na kovové modely německých tanků v měřítku 1:72.
Toto populární standardizované měřítko je velmi frekventované u většiny výrobců – z tohoto hlediska je to velice logický krok.

Modely tanků mají otočné věže a jako jedni z mála mají i otočná kolečka na podvozku, potažmo celé pásy.

Kvalita zpracování je na velmi dobré úrovni – jemné rýhování, výborná kamufláž je řadí na zcela stejnou úroveň jako například modely Forces of Valor, možná je i převyšuje.

Velmi atraktivní je i to, že se jedná o limitované edice a výrobce navíc tvrdí, že všechny modely absolutně kopírují své historické předlohy a mají tak být naprosto autentické s nějakým fyzicky existujícím strojem.

VELKÝM problémem je ovšem prodávaný sortiment. V tuto chvíli výrobce nabízí pouze 8 modelů, všechny založené na podvozku německého tanku Panzer IV.
Čeká na nás tak 2 tanky Panzer IV F1 , 3 tanky Panzer IV F2 a atraktivní variace pojízdných flaků – Wirbelwind a Ostwind.

Je zjevné, že výrobce potřebuje zaplatit formu. Doufám, že po této akci se jeho výrobní program rozjede na podstatně širší výrobní řadu.

Cena se pohybuje kolem 500 korun. Pro srovnání – za podobnou cenu se prodávají např. tanky společnosti HobbyMaster, které ovšem nedisponují právě těmi pohyblivými koly a nejedná se o limitované edice. Z tohoto hlediska se tak jedná o poměrně příjemnou cenu.

Externí Odkazy:
Prodejce těchto modelů v ČR
Výrobce modelů PanzerStahl

Žádné komentáře na “Novinka na trhu – modely tanku PanzerStahl”

Napsat komentář