Články o sběratelských modelech obrázky

Výrobce modelů nákladních vozidel Elecon

Znáte výrobce modelů Elecon? Pokud ne, jste na tom podobně jako my před pár měsíci. A přitom vyrábí dost zajímavé věci – takové jako jinde nekoupíte. Modely nás zaujaly takovým způsobem ,že jsme okamžite nakoupily větší množství a přivezli do Čech….

Elecon? Neznám!

Hned na začátek je potřeba říct, že Elecon je ruská společnost, která se soustředí na prodej takřka pouze na ruském trhu. S tím velmi úzce souvisí i prodávané portfolio – jejich výrobní řady jsou tak v podstatě jen dvě – modely civilních a vojenských náklaďáků ZIL, URAL, MAZ, KAMAZ s různými nástavbami.
Vše je v měřítku 1/43 a Elecon tak drží prvenství v prodeji těchto typů vozidel.

Co vyrábí?

Opravdu u nich naleznete pouze několik typů /ale o to zajímavějších/ náklaďáků. Náš obchod se specializuje na vojenskou techniku – zakrátko tak v našem sortimentu uvidíte např. URAL BM-21 ‘Grad’ s impozantní raketnicí, řadů ZILů 131 s různými nástavbami, URALy 4320, spoustu KAMAZů a jako třešničku na dortu osmikolový MAZ 7310.

Co kvalita a provedení?

Začneme od krabičky, která je jedním asi nejslabším místem modelu. Model je dodán v jednoduché kartónové krabičce na volno bez podstavce. To považuji za největší slabinu. Nevypadá to moc pěkně a člověk taky nemá úplně jistotu, jestli se model při převozu nějak neponičí. Našim zákazníkům tak do krabičky společně s modelem přidáváme i několik polystyrenových tělísek, tak abychom předešli rozbitým modelům.
Zbytek je už kepší :)
Model je převážně z kovu, plastové jsou pouze doplňky a nástavba. Výrobce si dost vyhrál s podvozkovou částí – je poměrně detailně zpracována a koly jsou volně zavěšena – docela efektně to ukazuje odpružení všech šesti kol. Kola samotné jsou z gumy a jsou samozřejmě pohyblivá. Samotné zpracování modelů na více fotkách si můžete prohlédnout na www.vojenskemodely.cz

Cena?

Cena modelů se bude pohybovat od cca 550 Kč /KAMAZ apod…/ přes 650-700 Kč /Ural, ZIL…/ až do zhruba 1000 Kč /osmikolový MAZ/

Má smysl sbírat?
Zde si dovolím říct že určitě ano a nečekat. Modely se kromě Ruska totiž nedají moc koupit a v naší zemi i Evropě je to dost velká rarita.

Elecon ZIL-131 Cisterna

Elecon ZIL-131 Cisterna

Externí odkazy:
Prodejce modelů Elecon

Žádné komentáře na “Výrobce modelů nákladních vozidel Elecon”

Napsat komentář