Články o sběratelských modelech obrázky

Novinka od PanzerStahl – Sd.Kfz 234/4 Puma

Tak naše oblíbená společnost PanzerStahl se opravdu trochu rozjíždí a poprvé vydává něco, co nestojí na podvozku Panzer 4. V plánu má mimojiné několik variací německého kolového transportéru Puma a nyní je k dispozici první z nich. Jedná se o verzi Sd.Kfz 234/4 s dlouhým kanonem…

Krátce o modelu:
Model je vyroben v oblíbeném měřítku 1/72 a svou přesností a kvalitou nevybočuje z řady u PanzerStahl – tzn. je velmi povedený :)

Představuje hezký poměr kvalita / cena – v danou chvíli je o něco levnější než puma od Hobbymasteru, což je příjemné překvapení.

Transportér není dislokovám ke konkrétní jednotce, bojiště Češkoslovensko, Praha, 1945
Povedená verze s dlouhým kanonem – jedná se o první diecast model této verze

Poněkud nepříjemné může být pro někoho zjištění, že model má kovové části, ale převažuje plast. Na druhou stranu Dragon, nebo Easy Model také vyrábí v plastu a rozhodně to nevypadá špatně. V tomto případě dokonce lépe vyniknou všechny možné detaily. Je dodáván s plastovým podstavcem v průhledné plastikové krabičce, což je příjemná záležitost, aby se na model samotný neprášilo.

Rozměry: Délka: 9,4 cm, Šířka: 3,3 cm

Cena: cca 500 Kč

Krátce o PanzerStahl:
je nová firma která se zaobírá diecast modely tanků v měřítku 1/72. Představili jsme si ji v tomto článku.
Ve stručnosti zopakuji, že vyniká opravdu povedenou kvalitou provedení a přesnými detaily, které potěší nejednoho sběratele. Do této doby firma vyráběla tanku na podvozku Panzer 4, ale kromě této Pumy připravuje i velmi atraktivní Bundeswehr sérii – nyní představila Mardera a vůz Dingo. Zakrátko obě vozidla půjdou do prodeje, je tedy se na co těšit. Ve všech třech případech se jedná o unikátní modely – tuto verzi Pumy s dlouhým kanonem ještě nikdo nevyrobil a v případě Dinga a Mardera se jedná o naprostou novinku vůbec…

Co byla vlastně Puma?
Sd.Kfz. 234 Puma byl jedním z nejlepších obrněných transporterů 2 sv. války. Verze Sd.Kfz 234/4 byla rovněž nejsilněji vyzbrojenou verzí Pumy. Její kanon Pak 40/ L46 ráže 75 mm byl rovněž použit u děl Marder a s touto výzbrojí mohl bez problémů vzdorovat nejen pěchotě, ale i těžším tankům. Vzduchem chlazený dvanáctiválcový motor Tatra 103 o výkonu 220hp mohl tomuto dvanáctitunovému transportéru udělit rychlost až 90km/h.

Puma Sd.Kfz 234/4

Puma Sd.Kfz 234/4 - vyrábí společnost PanzerStahl

Model není dislokován ke konkrétní jednotce

Model není dislokován ke konkrétní jednotce
Sd.Kfz. 234 - pohled zezadu

Sd.Kfz. 234 - pohled zezadu

Sd.Kfz 234 Puma - Panzerstahl

Sd.Kfz 234 Puma – Panzerstahl

Chci se podívat na více obrázků tohoto modelu

Je možnost nějaké alternativy?
Ano, výrobci jsou u tohoto atraktivního transportéru poměrně aktivní – v současné době je možné zakoupit dvě variace Pumy, kupodivu se nekryjí verzemi, ani výrobcem.
HobbyMaster Vám může nabídnout Sd.Kfz. 234/3 a Altaya Sd.Kfz 234/2. V nejbližším horizontu jsou připravovány další dvě verze od HobbyMasteru a Panzerstahl

Externí odkazy:
Stránky prodejce modelu
Stránky výrobce Panzerstahl
Kompletní sortiment Panzerstahl
Popis vozidla na Wikipedia

Žádné komentáře na “Novinka od PanzerStahl – Sd.Kfz 234/4 Puma”

Napsat komentář